Crystal Reports'u sunucuya tanıtmak

Merhabalar,

Uzun uğraşlar sonucunda müşterinin istediği tasarıma uygun raporları yaptınız, testleriniz bitti herşey tamam. Artık müşterinin deneyebilmesi için test server'a veya yeni bir projeyse production server'a atma vakti geldi. O da ne! çalışmıyor mu? "Could not load file or assembly 'CrystalDecisions.Web, Version=10.5.3700.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=692fbea5521e1304' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified." gibi bir hata alıyorsanız yapmanız gereken şey çok basit!

Eğer VS.NET2008 kullanıyorsanız muhtemelen şu klasörde:"C:\Program Files\Microsoft SDKs\Windows\v6.0A\Bootstrapper\Packages\CrystalReports10_5" "CRRedist2008_x86.msi" adında bir dosya bulunmalıdır.(endişelenmeyin belirttiğim path içinde yoksa yazıya ekledim). uygulamayı kuracağınız makinede bu dosyayı çalıştırıp crystal report'u register etmeniz yeterli olacaktır.

Not: Şimdilik sadece vs.net2008 ile gelen versiyon için karşılaştığım problemin çözümünü yazabildim. Fırsat bulabilirsem en kısa zamanda güncelleyeceğim. Umarım sizin de işinize yarar!

CRRedist2008_x86.rar (15,19 mb)

Comments (9) -

merhaba,
biraz detay verebilir misiniz?

detaylı bilgiler için sağolasın, Allah razı olsun.

Bilgiler için çok teşekkürler, gerekli ve bilinmesi gereken bilgiler emeğine sağlık.

Erhan Mutlu 12/27/2009 5:31:35 PM

tşk.

ellerinize saglık tşk ederim

Çok teşekkürler hocam. yararlı oldu baya. sayenizde yeni birşeyler öğrenmek güzel ayrıca bunu diğer siteler de bulamadım o kadar aramama rağmen..

Hep yararlı içerik eklemeniz dileğiyle..

ahmet çaylıoğlu 9/18/2010 9:09:21 AM

merhaba
crystal report'u web üzerinde değil de c# da yaptığımız bir projede kullandıysak. programı paketledikten sonra başka bir makineye kurduğumuz zaman yine hata veriyor. bu sorunu nasıl çözebiliriz.

şimdiden teşekkürler.

Add comment